FAQ

Je to skutočne diamant?

Áno, vo forme kryštalickej vrstvy, ktorá je “narastená” na kremíkovom substráte. 

Aké množstvo diamantu je na náušnici?

Na náušnici je tenká vrstva diamantu rádovo v stovkách nanometrov. Je to postačujúce pre ich špecifický odtieň. Podložka je kremíkový substrát.

Z akého materiálu je držiak?

Držiak, resp. nosná časť náušnice je z chirurgickej ocele ohľaduplnej k pokožke.

Môže sa diamantová vrstva poškodiť?

V tomto prípade, keď je vytvorená iba tenká diamantová vrstva, je to možné, ale iba veľmi tvrdým predmetom. Bežná manipulácia s náušnicami diamantovú vrstvu nepoškodia.

Môže sa náušnica inak poškodiť?

Teoreticky môže byť problém s poškodením držiaku. Pri testovaní taký prípad nastal po niekoľkomesačnom testovaní pri dennodennom nosení (vrátane pravidelného saunovania). Ak by taký prípad nastal, zdarma zašlem nový pár.

Je potrebné náušnice čistiť?

Stačí ich pretrieť handričkou (resp. kozmetickým tampónom). Väčšinou ich nie je potrebné vôbec čistiť. Na základe požiadaviek a spätnej väzby som na náušnice začal nanášať vrstvu krištáľovej živice, ktorá chráni diamantovú vrstvu pred zašpinením a zamastením. Krištáľová živica spolu s diamantovou vrstvou vytvorí zaujímavý efekt, pri ktorom sa od náušníc svetlo rozdielne odráža pri rôznych uhloch pohľadu.

Je niekde možné vidieť vyrobené šperky aj naživo?

V aktuálnej situácii to nie je možné. V budúcnosti sa bude možné zúčastniť sa exkurzie, kde ukážem prístroje a postup výroby diamantových vrstiev priamo v Bratislave. V prípade záujmu o takúto exkurziu ma neváhajte kontaktovať.

Mám viac otázok, kde nájdem odpovede?

Neváhajte vyplniť kontaktný formulár s Vašou otázkou, pomôžete aj iným. Predaj šperkov a www. stránku iba rozbieham preto privítam aj pripomienky.