FAQ

Je to skutočne diamant?

Áno, vo forme kryštalickej vrstvy, ktorá je "narastená" na podložke (väčšinou Si substrát). Je to niekoľko miliónov diamantových kryštálikov usporiadaných vedľa seba, vo vrstve, ako na obrázku (Snímka z elektrónového mikroskopu). Viac o príprave diamantov sa môžete dočítať tu.

Aké množstvo diamantu je na náušnici?

Na náušnici je tenká vrstva diamantu rádovo v stovkách nanometrov. Je to postačujúce pre ich špecifický odtieň. Podložka je hlavne kremíkový substrát, ale používam aj bielu keramiku Al2O3.

Z akého materiálu je držiak?

Držiak, resp. nosná časť náušnice je z chirurgickej ocele, na ktorej je špeciálne pripravená antialergická vrstva ohľaduplná k pokožke. Podľa prijatých recenzií sú náušnica antialergické a nespôsobujú problémy pri ich nosení. 

Môže sa náušnica poškodiť?

Teoreticky môže byť problém s poškodením držiaku. Pri testovaní taký prípad nastal po niekoľkomesačnom testovaní pri dennodennom nosení (vrátane pravidelného saunovania). Ak by taký prípad nastal, zdarma zašlem nový pár.

Je potrebné náušnice čistiť?

Stačí ich pretrieť handričkou (resp. kozmetickým tampónom). Väčšinou ich nie je potrebné vôbec čistiť. Na základe požiadaviek a spätnej väzby som na náušnice začal nanášať vrstvu krištáľovej živice, ktorá chráni diamantovú vrstvu pred zašpinením a zamastením. Krištáľová živica spolu s diamantovou vrstvou vytvorí zaujímavý efekt, pri ktorom sa od náušníc svetlo rozdielne odráža pri rôznych uhloch pohľadu.

Môže sa diamantová vrstva poškodiť?

V tomto prípade, keď je vytvorená iba tenká diamantová vrstva, je poškodenie možné, ale iba veľmi tvrdým predmetom. Bežná manipulácia s náušnicami diamantovú vrstvu nepoškodia. Krištáľová živica chráni túto vrstvu pred poškodením.

Na stránke sú náušnice s logom, viem si navrhnúť vlastné logo (obrázok, nápis)?

Áno, je to možné. Príprava takýchto šperkov trvá viac ako týždeň a v takom prípade odporúčam ma individuálne kontaktovať.

Je niekde možné vidieť vyrobené šperky aj naživo?

V budúcnosti sa bude možné zúčastniť sa exkurzie, kde ukážem prístroje a postup výroby diamantových vrstiev priamo v Bratislave. V prípade záujmu o takúto exkurziu ma neváhajte kontaktovať.

Mám viac otázok, kde nájdem odpovede?

Neváhajte vyplniť kontaktný formulár s Vašou otázkou, pomôžete aj iným. Predaj šperkov a www. stránku iba rozbieham preto privítam aj pripomienky.